Unistus jalatsitest, mis ei jõuaks kunagi prügimäele

Kõik me üritame vähem asju tarbida, lihtsalt et olla keskkonnasõbralikumad,  nii on odavam ja see on moes, eks? Aga kui asjad kestaksid igavesti, siis mis saaks inimeste töökohtadest? Me saame võibolla loobuda mõnest kodumasinast, aga kas ka jalatsitest? Pigem vist ei, seega meil ei ole väga valikuid, jalatseid tuleb edasi valmistada, lihtsalt tuleb leida võimalusi, kuidas teha neid sellisel moel, et kõigil oleks hea, nii keskkonnal kui jalatsi kandjal.

Meie väiksus on meie tugevus

Kas see tuleb eestlaslikust tagasihoidlikusest või millestki muust, aga oleme ennast ikka pidanud väikeseks kingsepatöökojaks ning kui keegi tahab tulla meie „tehast“ vaatama, siis ei oskagi nagu midagi kosta. Eks reaktsioon on ka tihti peale külastust olnud, et oot aga teil ju ei tulegi korstnast tossu ja asute seal suvilate keskel keset rohelust…

Jah, aastaid tagasi võibolla isegi häbenesime seda, et oleme nii väikesed tegijad Euroopa kontekstis (maailmast ei räägigi), aga mida aastad edasi, on just meie ettevõtte suurus või siis tegelikult väiksus olnud meie tugevuseks – oleme piisavalt suured, et olla usaldusväärne partner, kuid samas piisavalt väike, et olla otsustes rohkem vaba ja paindlikum. Me ei ole kunagi pidanud valmistama jalatseid rohkem vaid sellepärast, et nii on odavam või et masinat ei tohi seisma panna, sest see on kulu. Oleme ikka saanud toota oma jalatseid täpselt nii palju, kui vaja. Pigem on olnud perioode, kus me ei jõua neid piisavalt valmistada.
Seega just meie suurus on olnud kindlasti üheks peamiseks põhjuseks, et pidada end keskkonnasõbralikuks ettevõtteks või jätkusuutlikuks (sustainable) nagu tänapäeval pigem räägitakse.

Kumb ohverdada  – kas keskkond või jalatsite mugavus ja vastupidavus?

Keskkonna ja jätkusuutlikkuse teemad on just viimasel aastakümnel enam pilti tõusnud. Siiski meie, olles käinud seda teed rohkem kui 25 aastat, oleme alati kus võimalik, eelistanud keskkonda säästvaid valikuid, võibolla on see lihtsalt eestlasele omane. Järjest enam oleme valikute ees, kus keskkonna vastas kaalukausil on jalatsite kvaliteet ja  vastupidavus,  mis ju jalatsi seisukohast on endiselt number 1.  Samuti tuleb valikuid tehes enda jaoks järjest enam minna teemades süvitsi, et valides keskkonna aspektist positiivsem variant, ei mindaks tegelikult nö rohepesu teed.

Ausalt öeldes just see lähenemine – leida pidevalt lahendusi jätkusuutlikuks jalatsivalmistamiseks – on meid kõiki ettevõttes järjest enam motiveerinud, hoiab meil silmad säramas, meeled erksad ja käed tegevuses.

Seega oleme siin mõelnud ja arvame, et oleks aus ka teid, meie armsad kliendid, kaasata rohkem meie tegemistesse ning tuua teie ette valikuid,  mida peame igapäevaselt langetama.  Võibolla see aitab teil mõista, et kõik ei pruugi olla alati must ja valge või nii roheline kui paistab. Ning võibolla saame ka teilt rohkem tagasisidet ja miks mitte ka ettepanekuid edasisteks tootearendusteks.

Et teema ainult jututasemele ei jääks, siis kohe-kohe kutsume teid liituma ühe üleskutsega, millest peatselt kuulete lähemalt.