MEIST

TOKU – lõbus mugavus! Jätkusuutlik valik aastast 1927. Eesti käsitöö.

TOKU on mõeldud tänapäeva kliendile, kes väärtustab mugavust, nutikat disaini ja jätkusuutlikkust. Meie traditsioonid ja väärtused on pea sada aastat vanad ning püsinud muutumatuna läbi aja. Iga TOKU toode on loodud armastuse ja hoolega, tehes kindlaks, et sinuni jõuaks mugavaim ja kauakestvaim TOKU.

AJALUGU

Kõik sai alguse aastast 1927, mil vanaisa Peeter oli Vastseliina tuntuim kingameister. Ta oli tuntud oma kõrgkvaliteetse töö ja täpsuse poolest ning sai nii omale lojaalsed kliendid kaugematestki paikadest.

Aastal 1993 otsustas lapselaps Rait taastada vanaisa pärandi ning astus vanaisa Peetri kingadesse jätkates samade väärtuste ja traditsioonidega. Kõik sai alguse võimlemissussidest HipHop, mis on endiselt saadaval Eestis, Lätis, Leedus, Soomes ja Rootsis.

Võimlemissussidest arenes välja bränd nimega OmaKing, mis toodab nii susse, sandaale kui ka tööjalatseid. Kuigi OmaKing on tuntud oma vastupidavuse ja mugavuse poolest, vajas osa klientidest samade väärtustega, kuid trenditeadlikumat toodet. Aastal 2017 saigi koostöös disaineritega alguse TOKU.

VÄÄRTUSED

TOKU hoolib sellest, kuidas, kus, miks ja kes tooted loonud on.

Kõik meie tooted on valminud käsitööna Võrus. Me teame kõikide oma meistrite nimesid. Me teame nende laste nimesid ka! Nad on meile kõik ühtmoodi tähtsad ja armsad, olgu disainerid või kangalõikajad, liimijad või õmblejad – igaüks on tähtis ning igaüks väärib parimat töökeskkonda.

Kõik toodetes kasutatav toormaterjal, nii nahk, kangas, kui tallad on ükshaaval ja hoolikalt valitud Euroopa koostööpartneritelt. Meie jaoks on tähtis slow fashion – liikumine, mis vastandub kiirmoele. Praktiseerime seda kasutades naturaalseid ja kvaliteetseid materjale tänu millele saame luua mitmekülgseid, kauakestvaid tooteid. Nii saad kasutada TOKUsid veel aastaid ja aastaid!

MUGAVUS

TOKU on täis pisiüllatusi, mis teevad TOKUd eriliseks ja ainulaadseks.

Mugavusega käivad kaasas ka muud suurepärased omadused – jätkusuutlikkus, disain ja stiil. Pead neid ise jalga proovima, sellist mugavust polegi võimalik kirjeldada!

Kasutame pehmeid materjale, hoiame jalasõbralikku joont ning kõik sisetallad on saanud inspiratsiooni ortopeedilistest jalatsitest.

Oleme tänulikud oma kõikide tiimiliikmete peredele – nad on teinud meiega kaasa tuhandeid samme selleks, et saaksime teieni tuua parima tulemuse.

Libista oma jalg ühe TOKU sisse ning siis mõistad, millest me räägime!

VÄIKE TEGIJA
SUURED UNISTUSED

TOKU kandjale on väga tähtis nii mugavus, jätkusuutlikkus, käsitöö kui ka disain ning need on ka alad, milles oleme end järjepidevalt arendanud alates aastast 2017.

TOKU disainer Piibe Tomp võitis aastal 2018 Aasta Noore Disaineri Auhinna Eesti Disainiauhindade gaalal, viies brändi taseme võrra kõrgemale Eesti disainimaastikul. Peale toodete disaini, on TOKU koostöös Hmmm Creative Studioga võitnud mitmeid brändingu auhindu.

Peale üht tegutsemisaastast alustasime ekspordiga Euroopas ning avasime oma e-poe ülejäänud maailmale. Kuigi TOKU on vaid paar aastat vana, siis loodame, et meie väärtused ja tooted kanduvad edasi ka järgmistesse generatsioonidesse.